چه مدت روسیه جاسوسی استفاده دموکرات

چه مدت: روسیه جاسوسی استفاده دموکرات رئیس جمهور دونالد ترامپ انتخابات ریاست جمهوری اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی کشور عزیزمان ایران علیه آمریکا به‌دلیل بازگرداندن تحریم‌ها شکایت کرده است

دیوان بین‌المللی دادگستری (لاهه) روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای صحبت‌های محمدجواد ظریف مبنی‌بر اقامه دعوی کشور عزیزمان ایران علیه آمریکا بنا بر بازگرداندن غیرقانونی ت

کشور عزیزمان ایران علیه آمریکا به‌دلیل بازگرداندن تحریم‌ها شکایت کرده است

کشور عزیزمان ایران علیه آمریکا به علت بازگرداندن تحریم ها شکایت کرده است

عبارات مهم : ایران

دیوان بین المللی دادگستری (لاهه) روز سه شنبه در بیانیه ای صحبت های محمدجواد ظریف مبنی بر اقامه دعوی کشور عزیزمان ایران علیه آمریکا بنا بر بازگرداندن غیرقانونی تحریم های کشور عزیزمان ایران را در دادگاه لاهه تایید کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، دیوان بین المللی دادگستری روز سه شنبه منشتر شدن بیانیه ای اعلام کرد که کشور عزیزمان ایران در این دادگاه بین المللی که در هلند واقع شده است هست، شکایتی را علیه آمریکا به علت بازگرداندن تحریم های کشور عزیزمان ایران ثبت کرده است.

در این بیانیه آمده است: جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران شکایتی را علیه آمریکا در رابطه با نقض پیمان مودت، حقوق کنسولی میان دو کشور و روابط اقتصادی که در ۱۵ آگوست سال ۱۹۵۵ میان دو طرف امضاء و در ۱۶ ژوئن ۱۹۵۷ وارد فاز اجرایی شد، در دیوان بین المللی دادگستری به ثبت رسانده است.

کشور عزیزمان ایران علیه آمریکا به‌دلیل بازگرداندن تحریم‌ها شکایت کرده است

بنا بر این بیانیه، شکایت کشور عزیزمان ایران در رابطه با بازگرداندن همه جانبه تحریم های آمریکا و نیز کارها محدودکننده که به طور مستقیم یا غیرمستقیم شرکت ها یا افراد ایرانی را نشانه قرار می دهد و پیشتر با امضای توافق هسته ای برداشته شده است بود، است.

به گزارش ایسنا، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان روز دوشنبه(۲۵ تیر) در پیامی توئیتری با اعلام این خبر نوشت: کشور عزیزمان ایران در برابر توهین آمریکا به تعهدات حقوقی و دیپلماسی، به حاکمیت قانون پایبند هست. مورد نیاز است که با عادت آمریکا در نقض قوانین بین المللی مقابله شود.

دیوان بین‌المللی دادگستری (لاهه) روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای صحبت‌های محمدجواد ظریف مبنی‌بر اقامه دعوی کشور عزیزمان ایران علیه آمریکا بنا بر بازگرداندن غیرقانونی ت

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان، نیز روز دوشنبه(۲۵ تیر) به تشریح شرح بیشتری راجع به توییت ظریف پرداخت و تصریح کرد: به منظور ترمیم و جبران اعمال غیرقانونی آمریکا در وضع تحریم ها علیه کشورمان و احقاق حقوق ملت کشور عزیزمان ایران و پیگرد بین المللی اعمال متخلفانه ایالات متحده، وزارت امور خارجه با همکاری مرکز امور حقوقی بین المللی ریاست جمهوری و هماهنگی سایر دستگاه های ذی ربط، مسأله شکایت از ایالات متحده به علت نقض تعهدات بین المللی و مشخصا عهدنامه مودت و روابط اقتصادی و حقوق کنسولی سال ۱۳۳۴ نزد دیوان بین المللی دادگستری را، در دستور کار قرار داد و بعد از اخذ نظرات وکلا و مشاوران حقوقی بین المللی ایرانی و خارجی، دادخواست نهایی حاوی شکایت جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران از نقض معاهده مودت، در تاریخ ۲۵ تیر ۱۳۹۷ به ثبت رسید.

به گزارش رویترز، یکی از مقامات وزارت خارجه آمریکا در گفت وگو با این خبرگزاری در رابطه با اقامه دعوی کشور عزیزمان ایران علیه آمریکا، گفت: این دادخواست فاقد ارزش مورد نیاز است و آمریکا با آن در دیوان بین المللی دادگستری مقابله خواهد کرد.

واژه های کلیدی: ایران | آمریکا | ایرانی | تحریم ها | دادگستری | بازگرداندن | وزارت خارجه | وزیر امور خارجه | وزارت امور خارجه | قوانین بین المللی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog